2012 m. birželio 5 d., antradienis

Žaizdos žaizdelės žaizdelytės

Taigi taigi kaipgis, žiūriu gi ir pratekėjo čia to laiko tiek daug ir taip greitai. Kol rašiau visus šių metų baigiamuosius darbus daugiau niekam galvoj vietos ir nebeliko. Tad atleiskit...

Vat kad užsibaigiau jau šiuos akademinius metus, pamaniau, kad laikas peržvelgti, kokių gi dar užslėptų deimančiukų aš turiu savo užrašuose. Šįkart pirmosios pagalbos patarimas, t.y. ką daryti susižeidus.

Pasakysiu, kad yra du patys svarbiausi hompeopatiniai preparatai, kuriuos kiekvienas turėtų turėti savo vaistinėlėje. Tai Arnica ir Aconite. Kaip visada, aš rekomenduoju juos turėti 30C potencijos, nes ji tiesiog universaliausia.

Apie Aconite jau rašiau ir visi jau žinom, kat tai nuostabus vaistukas prigauti pirmiesiems ligos simptomams peršalus. Tačiau ne tik peršalus jis puikiai padės. Tai preparatas nuo šoko ir išgąsčio bet kokioj situacijoj. Taigi, kalbant apie žaizdas, Aconite bus pirmasis vaistukas kurį išgersite, jei sužeidimas sukėlė emocinį šoką ar tiesiog stipriai sukrėtė. Ypač tai galioja vaikams, kurie kartais net kelioms dienoms praėjus vis prisimena įvykį. Duokite tokiam pacientui 1 piliulę po liežuviu ir jei reiks pakartokite už 15 min.

Arnica taip pat vaistukas nuo šoko, tačiau nuo fizinio. Ypač akivaizdu, kad pacientui reikia Arnicos, jei žaizda didelė, bet žmogutis ją neigia, sako, kad viskas gerai ir prašo palikti jį ramybėje, jokiu būdu neliesti. Tada po Aconite duodame Arnicos piliulę, kuri tarsi sugrąžina pacientą į kūną ir leidžia adekvačiau pažvelgti į situaciją. Be to, Arnica palengvina žaizdos gijimą, nes nuima skausmą, tinimą ir uždegimą. Taigi būtinai būtinai įsigykite Arnicos, ypač jei turit vaikų, kurie nuolat kur nors užsigauna.

Na, o dabar apie konkrečius sužeidimus ir vaistukus jiems.

Sužeidimams, kur pažeisti daug nervų galūnių turintys audiniai (pvz., lūpos, pirštai, uodegikaulis) ir skausmas tarsi keliauja nervu labiausiai tiks Hypericum. Vėlgi galvojant apie vaikučius, dažniausiai jiems Hypericum prireikia, kai prisispaudžia pirštukus. Vien pagalvojus skauda...

Pirmas vaistas nuo durtinių žaizdų yra Ledum. Ypač jei netyčia atsistojot ant vinies, o dar jei parūdijusio... Žaizdos, kurioms reikia Ledum paprastai būna šaltos ir apmirę, bet vis tiek labai norisis šalto kompreso ant žaizdos.


Dar viena priežastis dėl kurios Ledum ir Hypericum būtina turėti pirmosios pagalbos vaistinėlėje, tai stabligė. Nors dauguma šiais laikais skiepyti nuo stabligės, vis tik nė vienas iš mūsų nesame 100% apsaugoti. O kadangi orai nors ir ne sparčiai, bet po truputį šyla ir vis daugiau laiko praleidžiame lauke, vertėtų pasirūpinti tinkama apsauga susižeidus. Tubūt nereikia net sakyti, kad žaizdą privalome gerai išvalyti ir saugoti nuo infekcijos bet kokio sužeidimo atveju. Čia labai gerai būtų turėti homeopatinės Hypercal tinktūros. Joje sumaišyta Hypericum (jonažolė) ir Calendula (medetka), dvi žolelės, kurios gydo ir apsaugo nuo infekcijos. Žaizdą plauti 2 lašeliais tinktūros sumaišytais su 1 šaukštu vandens.

Tačiau jei kyla įtarimas, kad į žaizdą galėjo patekti stabligės bakterija vertėtų sugerti vaistukus prieš ją. O receptas paprastas: 1 piliulė Ledum, už pusvalandžio 1 piliulė Hypericum, už pusvalandžio vėl pakartojam 1 piliulę Ledum ir dar už pusvalndžio 1 piliulę Hypericum.

Na, o pabaigai dar pora naudingų vaistukų žaizdoms:

Staphisagria - įvairiems pjūviams ir durtinėms žaizdoms, ypač jei žaizda sunkiai gyja,ir yra uždegimiška. Beje, puikus vaistas po operacinių pjūvių ;)

Apis - jei žaizda labai ištinusi, raudona (gal net violetinė) ir karšta, o skausmas geliantis arba deginantis.

Belladonna - jei žaizda karšta ir raudona, bet neištinusi ir nepūliuojanti, o skausmas pulsuojantis.

Hepar Sulph - jei infekcija jau progresavusi ir žaizdoje geltoni pūliai. Tai pagrindinis vaistukas padedantis pūliams išsivalyti.

Negaliu nepaminėti ir Calendula. Jau sakiau, kad ji įeina į Hypercal tinktūrą, tad jei ją naudosite, ko gero piliulių neprireiks. Bet jei tinktūros neturite ir žaizda labai skausminga, atvira ir darosi uždegimiška, ima atsirasti balti pūliai, teks pavartoti piliules. Tik atsargiai, Calendula labai greitai gydo, užtraukia žaizdas ir padeda joms sugyti be rando, tad labai svarbu, kad žaizda būtų švari ir neužsitrauktų su infekcija viduje.

Vartojimas vaistukų, kaip visada, labai paprastas. Priklausomai nuo situacijos intensyvumo pirmąsias 6 dozes (po 1 piliulę) geriame kas 2 val, jei reikia (tarkim labai skausminga), galima ir dažniau, o po to 3 kartus per dieną kol žaizda užgyja. Labai svarbu sekti progresą!!! Jei po 6-10 dozių nesijaučia jokio pagerėjimo, teks ieškoti kito vaistuko, pasirinkimas buvo netinkamas :(

Linkiu nesusižeisti, o jei jau taip atsitiktų, greitai pasveikti :)





Komentarų nėra: