2011 m. liepos 29 d., penktadienis

Apsilankymas pas homeopatą, Aconite ir Pulsatilla

Tądien, kai rašiau savo prisistatymą, sulaukiau skambučio iš savo 4.5 metų vyresnėlės darželio. Pranešė, kad ji blogai jaučiasi, turi temperatūros, yra išbalusi. Taigi teko lėkti jos pasiimti. Pakeliui svarsčiau, kaip šį kartą tvarkytis su liga. Mat, tai jau trečias jos sunegalavimas per pastarąsias 6 ar 7 savaites. Pirmus du kartus dukrytę gydžiau pati. Žinoma, homeopatiniais preparatais. Tačiau šįkart įtariau, kad vis tik aš jų neparinkau labai gerai, nes ligos kartojasi. Panašu, kad aš jas tik šiek tiek apgydau, bet nepaliečiu esmės. Čia ir yra homeopatijos sudėtingumas. Reikia ne tik tinkamai parinkti preparatą, bet ir jo potenciją (stiprumą) bei dozavimą. Tik tada gydymas vyks iš esmės, bus sužadinta gyvybinė organizmo energija ir liga pašalinta su šaknimis. Priešingu atveju, įvyksta tik apgydymas (panašiai kaip su įprastais vaistais) ir liga ima kartotis.

Taigi, nusprendžiau kreiptis į profesionalų homeopatą, kad jis mums tinkamai parinktų preparatą ir šįkart dukrytė pasveiktų iš esmės. Parsivežiau ją namo ir iškart susisiekiau su vietiniu homeopatu. Ir kaip man pasisekė - jis paskyrė mums susitikimą už poros valandų!
Kadangi dukrytė turėjo temperatūros (38.5°C), iškart jai daviau porą žirniukų Aconite 30C. Tai preparatas, pagamintas iš augalo kurpelės (lot. Aconitum), kurio galima rasti ir Lietuviškuose darželiuose :) Aconite paprastai vartojamas, kai liga užklumpa staigiai ir netikėtai ir yra lydima karščiavimo bei troškulio. Tai puikus preparatas pasirodžius pirmiesiems ligos požymiams (pirmosios 48 val). Liga dažniausiai pasireiškia dėl peršalimo, supūtus vėjui ar išgąsčio, šoko. Ligonis būna neramus, gali krėsti drebulys, kankinti skausmai (gerklės, ausies, galvos ir pan.), baimė, panika. Gulintis ligonis gali būti įraudęs, o atsikėlęs išbalęs. Simptomai ypač paaštrėja apie vidurnaktį.

Išgėrusi vaistukų mažoji iškart užmigo. Atsikėlus už valandos, temperatūra dar nebuvo nukritusi. Reikėjo kartoti vaistukų dozę, tačiau jau buvo laikas eiti pas homeopatą, tad susilaikėm.

Kaip įprasta, konsultacija su homeopatu užtruko apie 1.5 val. Priešingai nei įprasti gydytojai, homeopatai nori sužinoti viską apie ligonį - nuo pat gimimo iki šios dienos. Todėl verta tinkamai pasiruošti konsultacijai, ypač jei ji primoji. Homeopatas paklaus apie mamos nėštumą, gimdymo patirtį, apie paciento persirgtas ligas bei jo šeimos narių (tėvų, senelių, brolių, seserų, netgi tetų ir dėdžių) pagrindines (chroniškas) ligas. Jis būtinai norės sužinoti apie paciento skiepus, charakterį, pomėgius, na ir, žinoma, esamą būklę, kurią ir pats atidžiai stebės. Labai svarbu pateikti kuo daugiau informacijos, nes kartais net rodos visai su liga nesusiję dalykai gali nulemti preparato pasirinkimą.

Mūsų mažoji gavo preparatą Pulsatilla 200C. Nors gydytojas sutiko, kad Aconite buvo labai logiškas pasirinkimas kaip pirmosios pagalbos priemonė, tačiau jis įtarė, kad dozė vis tik buvo per maža ir jautė, kad šįkart ligos esmę labiausiai atitinka būtent Pulsatilla. Ir visai nenuostabu, nes jau ne pirmą kartą mūsų dukrytei išrašomas šis preparatas. Jis puikiai atitinka jos konstituciją (fizines ir psichologines charakteristikas) ir dėl to gelbėja ją nuo įvairiausių ligų.


Pulsatilla, tai preparatas pagamintas iš šilagėlės (lot. Pulsatilla), turintis gana platų simptomų spektrą. Jis gali būti vartojamas esant peršalimui, karščiavimui, gripui, uždegimamas (ypač akies, kai pasireiškia pūliavimas), įvairiems skausmams (ausų, pilvo, menstruacinių ir pan.), spuogams, šienligei ir pan. gydyti. Ligoniui charakteringa tai, kad simptomai labai greitai kinta. Vieną minutę gali jaustis gerai, kitą jau blogai. Skausmas gali kisti iš vienos vietos į kitą. Emociškai ligonis labai jautrus, greitai verkia, siekia dėmėsio, kompanijos, gali būti manipuliatyvus. Vaikai nori, kad juos laikytum glėby, nešiotum. Ligoniai nepakenčia šiltų, tvankių patalpų ir geriau jaučiasi po pasivaikščiojimo gryname ore arba nuo vėsių kompresų ar gėrimų. Jei kankina sloga ar koks nors pūliavimas, išskyros bus geltonai žalios, lipnios. Burna dažniausiai išdžiūvusi, bet ligonis nejaučia troškulio.

Kai išėjome iš gydytojo kabineto, mažoji vis dar degė nuo karščio. Pergyvenau, kad nebūčiau jai pakenkusi ištraukusi ją iš namų. Tačiau, kaip pasirodė, visai be reikalo. Homeopatas patarė preparatą vartoti taip: po 3 lašiukus kas 3 val kol mažosios būklė pagerės. Tad, mašinoje jai ant liežuvio užlašinau 3 lašiukus homeopatinės Pulsatillos. Grįžus namo ir praėjus 1.5 val, dukrytė jau nebenorėjo gulėti. Ji vėl buvo mūsų mažoji čiauškutė ir gražiai sau žaidė. Patikrinau temperatūrą: 37.1°C. Vėl pasitarę su homeopatu, nusprendėme dozės nebekartoti, o stebėti mažąją. Ji akivaizdžiai taisėsi. Tad preparato daugiau nebeprireikė. Sekantį rytą nubudusi ji jau puikiai jautėsi, temperatūra nebepakilo, neliko jokių ligos požymių. Žinoma, tai dar nereiškia, kad liga pasitraukė. Tiesiog 200C potencijos preparatai yra ilgo veikimo. Taigi gijimas vyksta dar bent kelias dienas ar net savaites. Tuo homeopatija ir žavi. Tinkamai parinktas preparatas = greitas veikimas = akivaizdus ir ilgalaikis rezultatas :)

Komentarų nėra: